ORUN CAPOEIRA
Lukasz Sosulski - Orun Capoeira
Professor Cabaca Gra, walka, rytm, kultura
Lukasz Sosulski - Orun Capoeira

ORUN - CAPOEIRA

OFICJALNA STRONA, BLOG, SPOLECZNOSC

06/10/2020
Chce zapisac dziecko

PROFESSOR CABAÇA

Nazywam się Łukasz Sosulski, moje apelido (pseudonim) w capoeira to Cabaça. Posiadam stopień Professora w grupie Orun Capoeira. Capoeirą zajmuję się od 2000 r. 10 lat temu spotkałem na swojej drodzę Professora Fuampa(Praia do Forte/Bahia/Brazylia) i zdecydowałem się zostać jego uczniem. Wspólnie rozpoczęliśmy trwającą od 9 lat działaność Grupy Capoeira Esporao na terenie Polski. W 2013 roku mój nauczyciel rozstał się z założycielem Esporao – Mestre Marinaldo i rozpoczął własną drogę w capoeira zakładając Orun Capoeira. Zarówno ja, jak i pozostali prowadzący sekcje Graduados pozostaliśmy przy swoim nauczycielu Contra Mestre Fuampa.
W tej chwili odpowiadam za rozwój Orun Capoeira na terenie Polski. Grupa zrzesza ponad 200 aktywnie ćwiczących osób w różnym wieku. Nasza organizacja posiada sekcje w wielu miastach Dolnego Śląska. Główną siedzibą grupy jest Wrocław. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem treningów z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Z wykształcenia jestem etnologiem (Uniwersytet Wrocławski), ukończyłem również Studium Animatorów Kultury (Wrocław) oraz APT Gardzienice (szkoła teatralna). Posiadam także uprawnienia instruktora rekreacji o specjalizacji: samoobrona (AWF Wrocław).
Wielokrotnie podróżowałem do Brazylii, by tam pod opieką mistrzów doskonalić umiejętności i podnosić własne kwalifikacje.
Wiem, w jaki sposób zmotywować najmłodszych oraz jak nauczyć tych którzy twierdzą, że w ich wieku na naukę jest już za późno. Poza prowadzeniem regularnych treningów zajmuję się organizacją pokazów, szkoleń oraz obozów.
Serdecznie zapraszam na treningi i zachęcam do współpracy.


Łukasz Sosulski

Łukasz Sosulski

Nazywam sie Łukasz Sosulski, moje apelido (pseudonim) w capoeira to Cabaca. Posiadam stopien Professor w grupie Orun Capoeira.Tags

Capoeira Wrocław London Capoeira Oleśnica Muzyka Sztuka walki Capoeira Dzierżoniów Treningi Taniec News Kalendarium wydarzeń Brazylia Nowości TrendyFollow Us!